Tohle jsme my

Zajímá tě, jací jsou lidé uvnitř IRESOFTu?
Koukni se na náš příběh od začátku až doteď a dozvíš se, jak šel s iresofťáky čas. Seznámit se můžeš s našim vedením a najdeš tady taky ochutnávku necenzurovaných příběhů z IREBOOKu 2019.Jak jsme se dostali až sem

 1. 2002 – Dva studenti a tah na branku

  Na začátku byli dva kamarádi - Petr Toufar a Jirka Halousek, studenti vysoké školy, které bavilo po nocích programovat a vydělávat si na život. Vytvářeli software, který zpracovával data z docházkových čteček.

 2. 2005 - Být odvážný se vyplácí

  V docházce byli Jirka s Petrem už machři a objevili „díru na trhu“. Odhodili předsudky a oslovili autora DOSového program Cygnus Alfa - to byl tehdy nejpoužívanější software v sociálních službách. Jak dnes Jirka s Petrem sami vzpomínají, byl to velký krok a nechápou, kde vzali tu odvahu a sílu. Ale prý neměli co ztratit a asi vypadali i důvěryhodně, protože ze schůzky odjížděli s dohodou. Začali vytvářet úplně nový informační systém ve Windows a vstoupili na trh sociálních služeb.

 3. 2006 – Velká rodina a malý byt

  IRESOFT začal rychle růst. První kanceláře jsme měli ve 100metrovém bytě na ul. Křídlovické, kde byly celkem 3 pokoje. V původní ložnici pracovalo pět programátorů, dětský pokoj obývali obchodníci, na chodbě seděli čtyři konzultanti s asistentkou a v obýváku, který zároveň sloužil jako jednací místnost, seděl Jirka. Byli jsme taková velká rodina v malém bytě.

 4. 2009 – Jdeme dobýt Slovensko

  Přestěhovali jsme se na ulici Cejl, kde jsme až do dneška. Začínali jsme na jednom patře, zhruba 500 m2. Už jsme nemuseli bojovat o jeden záchod a ani skladovat docházkové čtečky ve vaně. Moderní kanceláře nám hodně zpříjemnily život a měli jsme prostor se nadechnout. Dařilo se nám získávat nové zákazníky, začali jsme vyvíjet další informační systémy ORION, CYGNUS 2, IZIO a rozšířili se na Slovensko.

 5. 2014 – Rosteme. Je nás 50

  Během pár let jsme vyrostli na 50 lidí a rozrostli se na dvě patra a 1200 m2. Co ale bylo největší změnou? Jirka, náš leader a zakladatel říká: „Bylo na čase, abych si uvědomil, že největší brzdou v dalším rozvoji firmy jsem já sám :). Do té doby jsem firmu řídil direktivně, všechno jsem schvaloval, kontroloval a skoro každého úkoloval. Takový centrální mozek firmy rozdávající rady, bohužel přetížený a ne moc efektivní. Na konci roku jsem se proto rozhodl pro zásadní a vítanou změnu a sestoupil z vrcholu mezi lidi. Začal jsem lidem více věřit a dal jim možnost podílet se na dalším vývoji a směřování IRESOFTu. Od té doby máme u nás kruhové vedení a plochou dvouúrovňovou strukturu.“


  Kdyby tě zajímal celý Jirkův příběh koukni na video. Fakt to stojí za to a klobouk dolů před takovým „obnažením se“ :). Tohle chce hodně odvahy a sebeuvědomnění...

  video youtube

 6. 2015 – Důvěra, rozvoj, naslouchání

  V průběhu času se 14 z nás naučilo koučovat a rozhodli jsme se lidi v týmech více vést a méně řídit. Důvěra, osobní rozvoj a naslouchání se postupně prolnuly celým IReSoftem. Lidé začali růst a stali se svobodnějšími ve svém rozhodování. Zvědomili jsme si hodnoty, které nás drží při sobě, zjistili jsme, co jsou naše silné stránky a vydali jsme náš první IReBook.

 7. 2016 – Prohlubujeme firemní kulturu

  IRESOFT se stále posouvá v myšlení dál a rozhodli jsme se, že se staneme svobodnou firmou. Zavedli jsme ROWE (Results Only Work Environment), experimentujeme s projektem "20 % času na vlastní projekty", rozjíždíme hackatony, máme Chief Happiness Officera a třeba místo docházkové čtečky používáme náladometr. Baví nás vylepšovat nejen naši firemní kulturu, ale i prostředí, ve kterém trávíme náš čas. Proto máme kromě klasického fotbálku třeba ping-pongový stůl, útulnou knihovnu nebo ledničku s jídlem a pitím pro doplnění energie.

 8. 2017 – Nekončíme. Naopak…

  Minulé roky jsme se soutředili na firemní kulturu. Rok 2017 byl věnovaný businessu, efektivitě a výsledkům. A taky se zrodila vize 2020.

 9. 2018 - Makáme, aby firma fungovala jako namazaný stroj

  Začali jsme postupně ukončovat některé produkty a projekty a převádět naše zákazníky na nová řešení. Představili jsme také nové cloudové ALVENO a naši vlastní docházkovou čtečku. Rozjeli jsme naplno agilitu, vytvořili jsme kruh firemní kultury, zavedli kvartální plánování a makali na vnitrofiremní komunikaci.

 10. 2019 - Míříme k naplnění vize 2020

  Podařilo se nám výrazně zlepšit podmínky pro lidi, kteří ve firmě pracují. Zrušili jsme řadu projektů a přestali tříštit naši pozornost. Změnili jsme způsob vedení a fungování firmy. Vznikl strategický kruh zodpovědný za směřování firmy, produktové kruhy zodpovědné za operativu a provoz.

 11. Máme vizi 2020

  IRESOFT brzy dosáhne dospělosti a bude mít 18 let. Kým se chceme stát v roce 2020?
  Zobrazit


Naše vedeníFotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT
Fotogalerie IRESOFT


Skutečné příběhy iresofťáků

Tomáš Hrbáček

Co se děje na podzim? Děti pouští draka, dospělí jezdí koštovat mladý vína, v kolonách vám začnou do ksichtu svítit „mlhovkáři“, začíná být pošmourno a sychravo a do toho všeho 70 lidí sídlících v Brně na Cejlu vymýšlí, Tomáš Hrbáček co napsat do IREBOOKu. Loni jsem tu sdílel určité uvědomění, letos se zaměřím na spojení TH + IRESOFT verze 5.0. Vlastně mě ani nenapadá, čím byl rok 2019 výjimečný. Práce šla tak, jak u mě bývá zvykem - ze začátku roku super, přes léto by to nejlépe charakterizovaly výrazy, které by mi tu cenzura nevzala, a to i přes to, že jsou tyto příspěvky zveřejňovány bez cenzury. No, a na podzim zase starej dobrej Tomáš Hrbáček a jeho bláznivá a nekoordinovaná jízda za výsledky, která některé kolegy těší a některé naopak děsí (zdravím office tým). Stejně jsem i přes normálnost roku 2019 na jednu věc došel - když se zaměřím víc na práci pro tým a méně na vlastní nepodstatná čísla, práce je jednodušší pro všechny strany. Na závěr si neodpustím sdílet jedno poselství. Zkuste se zamyslet nad tím, co byste změnili, pokud byste stáli před reálnou hrozbou, že se fatálně pos*re to nejcennější, co máte - zdraví, a třeba vám zbývá jen pár let aktivního života. Pokračovali byste v tom, co děláte a jak žijete, nebo byste určité věci změnili?

Tomáš Hrbáček Obchodní konzultant
Součást týmu 4 roky a 9 měsíců

Martin Vichnar

Jestli první rok mého působení v IRESOFTu jsme se rozjížděli se sklady a stravou, tak ten druhý rok už je opravdová jízda. Strava nám roste jako z vody. Aby maximálně pomáhala, testujeme spoustu nových funkčností a postupů přímo s uživateli už během vývoje. A to mě na tom baví. Moc se toho naučit, navrhnout a vyrobit to nejlepší, co umíme a pak vidět, že to má smysl.

Martin Vichnar Product owner
Součást týmu 2 roky a 2 měsíce

Sam

Co je dnes? Jaký den? Jó, už vím další IREDEN :). Nikdy bych neřekl, že mě může práce bavit. Taky by mě nenapadlo, že mě může i posouvat dál a že to vlastně všechno budu sám chtít. Někdy si nestihnu ani udělat snídani, někdy zapomenu na něco důležitého, pořád jedu... Ale ten pocit - paráda. Být součástí něčeho, co má budoucnost, je prostě dobrý pocit. Mít svou práci rád, je dobrý pocit. Mít rád své kolegy, je skvělý pocit a já nevím, co víc bych mohl chtít.

Sam Konzultant
Součást týmu 3 roky a 2 měsíce

Oťas

Co se ti líbí na IRESOFTu? Neustále se pokoušíme posouvat, ikdyž ne všechno zdaleka vyjde. A při tomto posunu se nebojíme překážek. Za poslední rok se nám podařil velký kus práce u zkvalitnění podpory zákazníků, zefektivnění předávání informací a požadavků mezi týmy. Pokročili jsme také v agilním přístupu k vývoji software. A skvělá zpráva je, že jsme pořád nadšená banda lidí, co si umí navzájem pomoct a motivovat se.
A co ti naopak vadí? Za náš tým snad jen to, že ne všechny plány vyjdou a ne vše, co upečeme, je tak dobré, jak jsme si na začátku mysleli.

Oťas Scrum master
Součást týmu 7 let a 8 měsíců

Karel Hrdlička

Co se ti líbí na IRESOFTu? Stále můžeme pracovat odkudkoliv důkazem je kolega programátor na Filipínách :). V předchozích zaměstnáních jsem se netěšil do kanceláře, ale tady je tomu naopak! Jsem součástí týmu Alveno čtvrtým rokem a jsme skvělá parta (navíc je s námi prdel). Šéf týmu se nechová jako direktivní šéf, ale jako rovnocenný partner, který mě vede.

Karel Hrdlička Obchodní konzultant
Součást týmu 3 roky a 4 měsíce

Honza Malota

V týmu podpory za sebou máme rok plný výzev. Po 13 letech jsme se rozhodli, že přeskupíme tým tak, že část konzultantů se bude věnovat podpoře z firmy, část se bude věnovat zákazníkům na instalaci i po ní - v rámci tzv. následné péče. Do té doby dělali, jak se říká, všichni všechno. Před rokem jsme vše plánovali a měli představy, jak to bude fungovat, když vzniknou dva „pod-týmy“. Dnes už to máme. To neznamená, že jsme na konci. Právě naopak, je to začátek a pořád je na čem pracovat a co zlepšovat. Cíl je jasný. Jdeme často zajímavou, někdy trnitou, cestou k úplně jiné podpoře. Podpoře, která bude reagovat na specifické potřeby zákazníků a zároveň bude udržitelná. Nejde to ze dne na den, ani z měsíce na měsíc. Jsme na cestě. Na cestě, na které jsme jako tým již všichni zanechali obrovské úsilí a množství práce. Na cestě, kde překonáváme řadu obav, překážek, chyb, nedorozumění, ale i řadu dílčích úspěchů a malých vítězství. A proč o tom píšu ve svém příběhu? Je to i trochu můj osobní příběh, kterým jsem celý rok žil a stále žiji. Často s tímto příběhem usínám, někdy se s ním budím a přemýšlím, jaké budou další kapitoly… Zatím si je nechám pro sebe, ale mohu říct, že kromě jiného, je to pro mě obrovská škola a za ten poslední rok jsem se možná naučil víc, než za celých 9 let předchozích. Díky všem lidem v týmu za jejich zapojení i za to, že to všechno zvládli. A díky Jarkovi, Janě a Šárce, kteří mi pomáhali a pomáhají na zmíněné cestě držet správný směr. A díky Jirkovi (našemu řediteli) za to všechno, co dostávám, abych svou práci mohl dělat co nejlépe. Příliš mnoho vděku? Kdepak. Být vděčný, vědět proč a za co - je nejkratší cesta k tomu být i šťastný…

Honza Malota Vedoucí podpory
Součást týmu 9 let a 9 měsíců

Jan Haša

Čím je pro mě IRESOFT? Vším!

Jan Haša Kreativec
Součást týmu 7 let a 9 měsíců

Eva Vajdová

Hodně lidí chodí do práce, protože musí, a někteří, protože je to baví. Já patřím k těm, které to baví. Baví mě to, že jsme otevřená firma a když se mi něco nelíbí, tak to můžu říct, aniž bych očekávala nějakou nepříjemnou reakci. Pokud je to možné, tak najdeme způsob, jak to lze vyřešit nebo dojdeme ke kompromisu. Baví mě, že když přijdu do práce, tak na mě čekají milí kolegové a na většině z nich je vidět, že je ta práce také baví a vůbec nám nevadí se o ní neustále bavit a děláme to s radostí, to celá firma pozná podle našeho smíchu, obzvlášť když jsme tam my dvě se Šárkou. Nedávno jsem byla na jedné schůzce a seděla Hodně lidí chodí do práce, protože musí, a někteří, protože je to baví. Já patřím k těm, které to baví. Baví mě to, že jsme otevřená firma a když se mi něco nelíbí, tak to můžu říct, aniž bych očekávala nějakou nepříjemnou reakci. Pokud je to možné, tak najdeme způsob, jak to lze vyřešit nebo dojdeme ke kompromisu. Baví mě, že když přijdu do práce, tak na mě čekají milí kolegové a na většině z nich je vidět, že je ta práce také baví a vůbec nám nevadí se o ní neustále bavit a děláme to s radostí, to celá firma pozná podle našeho smíchu, obzvlášť když jsme tam my dvě se Šárkou. Nedávno jsem byla na jedné schůzce a seděla

Eva Vajdová Ochodní konzultant
Součást týmu 8 let a 11 měsíců

iresoftak

Chceš si přečíst všechny příběhy? Napiš si o tištěný IREBOOK!

iresofťák

Zaujali jsme tě?

Chtěl/a by ses nás na něco zeptat? Líbí se ti naše příběhy? Chtěl/a bys být součástí naší značky?

Chci být součástí vaší
cesty

Renata Balíková
HR manažer
 balikova@iresoft.cz

Chci se stavit
na sušenku

Napiš nám, kdy se ti to hodí. Rádi ti ukážeme naši „kuchyň“!


 
chcizazit@iresoft.cz

Chci vědět víc

Podívej se na náš profil na tržišti firemních kultur.


COCUMA.CZPridej

Napiš si o tištěný IREBOOK!

Napiš si o IREBOOK 2022. Dozvíš se, jaké máme hodnoty, jaká je u nás firemní kultura a na fotkách zjistíš, co všechno jsme loni zažili. Jo a samozřejmě nechybí nové příběhy skutečných iresofťáků. Bez cenzury :-)

 Nevyplnili jste povinné pole.

Dej nám svůj mail a domluvíme se, kam ho chceš poslat.


Poučení: Zadaný e-mail zpracujeme pouze za účelem naší komunikace s tebou v souvislosti se zasláním IREBOOKu.
Tvoji emailovou adresu a adresu dodání nebudeme následně využívat pro žádné jiné účely a ani je nikomu dalšímu nepředáme s výjimkou případného zpracovatele, který pro nás rozesílání IREBOOKu zajišťuje.
Pro více informací o zásadách zpracování osobních údajů klikni zde.