Tohle jsme my

Zajímá tě, jací jsou lidé uvnitř IReSoftu?
Koukni se na náš příběh od začátku až doteď a dozvíš se, jak šel s iresofťáky čas. Seznámit se můžeš s našim vedením a najdeš tady taky ochutnávku necenzurovaných příběhů z IReBooku 2017.Jak jsme se dostali až sem

 1. 2002 – Dva studenti a tah na branku

  Na začátku byli dva kamarádi - Petr Toufar a Jirka Halousek, studenti vysoké školy, které bavilo po nocích programovat a vydělávat si na život. Vytvářeli software, který zpracovával data z docházkových čteček.

 2. 2005 - Být odvážný se vyplácí

  V docházce byli Jirka s Petrem už machři a objevili „díru na trhu“. Odhodili předsudky a oslovili autora DOSového program Cygnus Alfa - to byl tehdy nejpoužívanější software v sociálních službách. Jak dnes Jirka s Petrem sami vzpomínají, byl to velký krok a nechápou, kde vzali tu odvahu a sílu. Ale prý neměli co ztratit a asi vypadali i důvěryhodně, protože ze schůzky odjížděli s dohodou. Začali vytvářet úplně nový informační systém ve Windows a vstoupili na trh sociálních služeb.

 3. 2006 – Velká rodina a malý byt

  IReSoft začal rychle růst. První kanceláře jsme měli ve 100metrovém bytě na ul. Křídlovické, kde byly celkem 3 pokoje. V původní ložnici pracovalo pět programátorů, dětský pokoj obývali obchodníci, na chodbě seděli čtyři konzultanti s asistentkou a v obýváku, který zároveň sloužil jako jednací místnost, seděl Jirka. Byli jsme taková velká rodina v malém bytě.

 4. 2009 – Jdeme dobýt Slovensko

  Přestěhovali jsme se na ulici Cejl, kde jsme až do dneška. Začínali jsme na jednom patře, zhruba 500 m2. Už jsme nemuseli bojovat o jeden záchod a ani skladovat docházkové čtečky ve vaně. Moderní kanceláře nám hodně zpříjemnily život a měli jsme prostor se nadechnout. Dařilo se nám získávat nové zákazníky, začali jsme vyvíjet další informační systémy ORION, CYGNUS 2, IZIO a rozšířili se na Slovensko.

 5. 2014 – Rosteme. Je nás 50

  Během pár let jsme vyrostli na 50 lidí a rozrostli se na dvě patra a 1200 m2. Co ale bylo největší změnou? Jirka, náš leader a zakladatel říká: „Bylo na čase, abych si uvědomil, že největší brzdou v dalším rozvoji firmy jsem já sám :). Do té doby jsem firmu řídil direktivně, všechno jsem schvaloval, kontroloval a skoro každého úkoloval. Takový centrální mozek firmy rozdávající rady, bohužel přetížený a ne moc efektivní. Na konci roku jsem se proto rozhodl pro zásadní a vítanou změnu a sestoupil z vrcholu mezi lidi. Začal jsem lidem více věřit a dal jim možnost podílet se na dalším vývoji a směřování IReSoftu. Od té doby máme u nás kruhové vedení a plochou dvouúrovňovou strukturu.“


  Kdyby tě zajímal celý Jirkův příběh koukni na video. Fakt to stojí za to a klobouk dolů před takovým „obnažením se“ :). Tohle chce hodně odvahy a sebeuvědomnění...

  video youtube

 6. 2015 – Důvěra, rozvoj, naslouchání

  V průběhu času se 14 z nás naučilo koučovat a rozhodli jsme se lidi v týmech více vést a méně řídit. Důvěra, osobní rozvoj a naslouchání se postupně prolnuly celým IReSoftem. Lidé začali růst a stali se svobodnějšími ve svém rozhodování. Zvědomili jsme si hodnoty, které nás drží při sobě, zjistili jsme, co jsou naše silné stránky a vydali jsme náš první IReBook.

 7. 2016 – Prohlubujeme firemní kulturu

  IReSoft se stále posouvá v myšlení dál a rozhodli jsme se, že se staneme svobodnou firmou. Zavedli jsme ROWE (Results Only Work Environment), experimentujeme s projektem "20 % času na vlastní projekty", rozjíždíme hackatony, máme Chief Happiness Officera a třeba místo docházkové čtečky používáme náladometr. Baví nás vylepšovat nejen naši firemní kulturu, ale i prostředí, ve kterém trávíme náš čas. Proto máme kromě klasického fotbálku třeba ping-pongový stůl, útulnou knihovnu nebo ledničku s jídlem a pitím pro doplnění energie.

 8. 2017 – Nekončíme. Naopak…

  Minulé roky jsme se soutředili na firemní kulturu. Rok 2017 byl věnovaný businessu, efektivitě a výsledkům. A taky se zrodila vize 2020.

 9. Máme vizi 2020

  IReSoft brzy dosáhne dospělosti a bude mít 18 let. Kým se chceme stát v roce 2020?
  Zobrazit


Naše vedeníFotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft


Skutečné příběhy iresofťáků

Tomáš Hrbáček

V IReSoftu kroutím třetí rok, takže píšu třetí příběh do IReBooku, každopádně jsem přesvědčený, že v tomto případě nebude platit „třikrát a dost“. Oproti poměrně divokému roku 2016 pozoruju obrovský pokrok, protože věci se hnuly správným směrem - jak u mě, tak v celým IReSoftu. Naučil jsem se poměrně pružně reagovat na změny, jsem víc v klidu a už si nepřipadám jako páté kolo u vozu co se týče našeho obchodního týmu plného žraloků. Tento rok se také nesl ve znamení studia BBA, za což firmě moc děkuji - je super na sobě pozorovat pokroky jak v osobním rozvoji, tak obchodních výsledcích, které jsou od 2016 úplně někde jinde. Zároveň jsem si splnil pár osobních výzev, kterých bych asi nedosáhl, pokud bych nebyl v pohodě a z práce chodil otrávený. Asi se budu trošku opakovat, protože něco podobného jsem psal i loni, ale některé fajn věci člověk začne brát časem jako automatické a asi ani nepřemýšlí nad tím, že to až tak automatické být nemusí. Já si třeba nedovedu představit, přejít do „normálního“ zaměstnání s pevnou pracovní dobou, kde se řeší každá pauza na kafe, pojem home-office neznají a běda jak přijdeš z obědový pauzy o pět minut později...

Tomáš Hrbáček Obchodní konzultant
Součást týmu 2 roky a 8 měsíců

Jaroslav Kroupa

Ahoj všem, roky jsem pracoval v jedné společnosti, kde zaměstnanec byl jen pouhé číslo, které mělo přinášet peníze, ale nesmělo míti svůj názor a muselo jen plnit příkazy. Když jsem odtamtud odešel jinam, tak jsem si uvědomil, že mi svět softwarové společnosti chybí. Četl jsem o různých Start-up firmách a tak jsem do prohlížeče zadal „práce ve startupech“. Našel jsem stránku www.startupjobs.cz, kde mi hned střelil do očí inzerát firmy IReSoft s nabídkou pozice konzultanta. Začal jsem „proklepávat“ stránky a hledat informace. Když jsem si přečetl o firemní kultuře a viděl nějaká videa s Jirkou Halouskem, tak jsem se rozhodl, že tu atmosféru musím zažít. Poslal jsem životopis, dal výpověď v práci a šel na první kolo. Aniž bych dal jakýkoliv jiný inzerát, vše jsem vsadil na jednu kartu. Byly to nervy, ale jelikož v IReBooku čtete můj příběh, tak to dobře dopadlo. ☺Uvítání od nových kolegů s dortem na stole bylo úžasné a atmosféra ve firmě je super. Od začátku jsem se cítil dobře, a musím říci, že jsem rád, že to tak dopadlo. I za tu chvíli jsem se hodně naučil, v týmu se hodně nasměju a možná i zlepším svou fyzičku - za každé sprosté slovo děláme v naší kanceláři deset kliků. :) ...

Jaroslav Kroupa Konzultant
Součást týmu 5 měsíců

Jan Šrámko

Tak se nám tu schází další rok mého působení u této firmy. Tento rok uběhl jako voda, protože jsem byl pasován do role odborného konzultanta na modul Zaměstnanci, kde jsem měl možnost dělat odborné školení na toto téma. Jednou takhle sedím, koukám na certifikát, který budu předávat účastníkům školení a vidím, že tam je mé jméno: Jan Šrámko – odborný konzultant společnosti IReSoft. Páni, to je pocit. Stalo se tak hlavně díky naším zákazníkům, kteří se mnou na instalacích a servisních návštěvách komunikují, ale také díky mým kolegům, kteří mě v tomto směru podporují a já na oplátku mohu tyto informace předávat dále. Zároveň je to ale neuvěřitelný závazek - musím zůstat pořád ve střehu a věnovat se danému tématu. Dále jsme se pustili do vývoje mých oblíbených zaměstnanců a tak jsem rád, že jsem mohl být součástí vývoje tohoto velkého modulu. Reagovali jsme na požadavky naších zákazníků, což je značný posun pro naši společnost – tuto činnost děláme především pro ně. Mým záměrem bylo, aby se uplatnili některé změny v této části programu. Myslím si, že se nám to podařilo. První spokojené vlaštovky ...

Jan Šrámko Konzultant
Součást týmu 2 roky a 5 měsíců

Oťas

Jaký byl letošní rok? Plný změn. Udělali jsme hromadu změn, prošli transformací, vytyčili jsme si nové cíle – jako firma, teamy, i osobně. A co je tak zajímavé a lákavé, že mě to i po těch letech mě to stále baví? Stále není důležité kdy a odkud dělám – záleží na výsledku a kvalitě dodání. Při schůzkách, jednáních má moje slovo váhu a jde slyšet – pokud přijdu s nápadem, s řešením, najdou se lidi, se kterými se daná věc dá probrat a dotáhnout k řešení. Nově pracuji ve dvou týmech, které se zabývají vývojem pro sociální služby – každý tým píše v jiném programovacím jazyce, každý funguje malinko jinak. Naše schůzky probíhají rychle – chceme dojít k řešení co nejdříve a neokrádat se o čas tlacháním. Některé probíhají při procházce venku, některé v zasedačce, jiné u piva. Zkrátka tam, kde jsme schopni dojít co nejdříve k řešení. ☺ A nakonec, není to jen o práci, ale také o zábavě, legraci jak během pracovní doby, tak po ní. Rád jsem součástí téhle iresoftí bandy.

Oťas Programátor
Součást týmu 5 let a 7 měsíců

Karel Hrdlička

Když jsem psal motivační dopis v době, kdy jsem se hlásil na pozici „svobodný key account“ zaznělo přání mít příběh v IReBooku 2016, 2017 atd. Nyní jsem iresofťákem druhým rokem a možná to bude znít bláhově, ale nadšení z něčeho nového vystřídalo nadšení z toho, že jsem se stal jedním z pilířů týmu Alveno. Bývalý kolegové mi říkali, že to za chvíli přejde, ale opak je pravdou. Do kanceláře chodím rád i přesto, že mohu dělat svoji práci odkudkoliv. Což se mi v žádném jiném zaměstnání nestalo. Navíc první rok předčil moje očekávání nejen po stránce obchodních úspěchů, tak i po stránce přátelství mezi kolegy. Dokonce náš nový docházkový systém Alveno na cloudu je na trhu od 1. 9. 2016 stejně jako já součástí IReSoftu. Já osobně v tom vidím symboliku a přeji si jediné: Ať naše společná cesta je dlouhá a úspěšná..

Karel Hrdlička Obchodní konzultant
Součást týmu 1 rok a 3 měsíce

Honza Malota

Napsat další příběh do IReBooku je pro mě vždy dobrou příležitostí ohlédnout se zpět a zhodnotit, co mi přinesl uplynulý rok v IReSoftu. - Výzvu! - Nikdy jsem to slovo neměl úplně rád, přišlo mi všude a často vyslovované a moderní. A přesto ho použiji - protože poslední rok v IReSoftupro mě byl obrovskou výzvou. Výstižnější slovo zkrátka neexistuje. Přišlo to jako blesk z čistého nebe, zrovna když jsem dokončoval s naším kreativcem Honzou náš online videokurz cílený na využití našeho software pro sociální služby. Já v roli moderátora, on ve všech ostatních rolích - od režiséra, přes střihače až po produkčního. Zrovna ve chvíli, kdy jsme si oba pěkně „kreslili“, co v oblasti online marketingu a vzdělávání na půdě IReSoftu společně ještě dokážeme, za mnou přišla moje šéfová Šárka (mimochodem manželka zmíněného kreativce Honzy ☺ a zeptala se: Co bys říkal na to, jít dělat šéfa uživatelské podpory? Upřímně, co jsem na to řekl, už si nepamatuji, jen vím, že jsem si vzal krátký čas na rozmyšlenou. Od začátku jsem věděl, že je to pro mě příležitost, která se možná už nebude opakovat. Na druhou stranu jsem si uvědomoval, že dostanu na starost tým lidí, ve kterém...

Honza Malota Vedoucí týmu podpory
Součást týmu 7 let a 9 měsíců

Martin Škarda

Do IReSoftu jsem nastoupil v roce 2015 na pozici obchodníka komerčních produktů, přesto právě tento rok 2017 se pro mě stal zlomovým. IReSoft mi totiž dal vekou šanci, když mi umožnil si vymyslet vlastní pozici a náplň práce, které bych se chtěl věnovat a dal mi příležitost uvést vše do reality. Dnes už na mé vizitce najdete „Projektový manažer“. Jako obchodník jsem se necítil příliš dobře a tato práce mě bavila stále méně. Asi znáte ten pocit, kdy už do práce chodíte jen proto, že musíte. Začne se to projevovat jak v osobním životě, tak v práci samotné a vy potom zjistíte, že už prostě spoustu věcí odkládáte nebo děláte jen z donucení. Tak přesně takto to vypadalo letos prvních pár měsíců. Nakonec jsem si řekl, že už to takto dál nejde a rozhodl se skončit. Uvědomil jsem si, že to, co chci opravdu dělat a kde se chci rozvíjet je projektový management. Taková pozice ale ve firmě nebyla, a tak bylo jasné, že to znamená i můj konec v IReSoftu. Možná se Vám to zdá, jako celkem běžná věc. Někde skončím, jinde začnu. Jenomže IReSoft je o úžasných lidech, o perfektní atmosféře a o takovém tom pocitu „že jim tu na vás prostě záleží“. Pak se relativně jednoduché...

Martin Škarda Projektový manažer
Součást týmu 2 roky a 4 měsíce

Eva Vajdová

Tady je pár čísel za těch šest let, co jsem ve firmě… Už potřetí píšu do IREBOOKu, už podruhé dělám analýzu k novému programu, už po několikáté jsem zaučila nové konzultanty na IS Orion, čtyřikrát jsem se stěhovala z kanceláře do kanceláře, dvakrát zapomněla notebook na cestách (vždy se našel ochotný kolega, který mi ho přivezl), najela skoro půl milionů kilometrů a jen s jednou nehodou a to mě přibral kamioňák, který mě prý neviděl. :) Myslím, že mě nejde nevidět a hlavně neslyšet :) tím nemyslím jen můj smích (a se Šárkou je to dvojnásob) ale i můj názor, čehož si cením. A nakonec, co se nedá spočítat, je kolikrát jsem se usmála na kolegy a oni mi to nespočetněkrát oplatili :) a proto všechno se vyplatí být v IReSoftu!!!

Eva Vajdová Obchodní konzultantka
Součást týmu 6 let a 10 měsíců

iresoftak

Chceš si přečíst všechny příběhy? Napiš si o tištěný IReBook!

iresofťák

Zaujali jsme tě?

Chtěl/a by ses nás na něco zeptat? Líbí se ti naše příběhy? Chtěl/a bys být součástí naší značky?

Chci se stavit
na sušenku

Napiš nám, kdy se ti to hodí. Rádi ti ukážeme naši „kuchyň“!


 
 
chcizazit@iresoft.cz

Chci být součástí vaší cesty

Renata Balíková
HR manažer
 balikova@iresoft.cz

Chci vědět víc

Podívej se na náš profil na tržišti firemních kultur.


COCUMA.CZPridej

Chceš si přečíst všechny příběhy?

Napiš si o IReBook 2018. Dozvíš se, jaké máme hodnoty, jaká je u nás firemní kultura a na fotkách zjistíš, co všechno jsme loni zažili. Jo a samozřejmě nechybí nové příběhy skutečných iresofťáků. Bez cenzury :)

 Nevyplnili jste povinné pole.

Dej nám svůj mejl a číslo. Domluvíme se, kam ho chceš poslat.


Poučení: Zadaný e-mail, nebo číslo zpracujeme pouze za účelem naší komunikace s Tebou v souvislosti se zasláním IReBooku.
Tvoji emailovou adresu, případně číslo a adresu dodání nebudeme následně využívat pro žádné jiné účely a ani je nikomu dalšímu nepředáme s výjimkou případného zpracovatele, který pro nás rozesílání IReBooku zajišťuje.
Pro více informací o zásadách zpracování osobních údajů klikni zde.