Tohle jsme my

Zajímá tě, jací jsou lidé uvnitř IReSoftu?
Koukni se na náš příběh od začátku až doteď a dozvíš se, jak šel s iresofťáky čas. Seznámit se můžeš s našim vedením a najdeš tady taky ochutnávku necenzurovaných příběhů z IReBooku 2016.


Jak jsme se dostali až sem

 1. 2002 – Dva studenti a tah na branku

  Na začátku byli dva kamarádi - Petr Toufar a Jirka Halousek, studenti vysoké školy, které bavilo po nocích programovat a vydělávat si na život. Vytvářeli software, který zpracovával data z docházkových čteček.

 2. 2005 - Být odvážný se vyplácí

  V docházce byli Jirka s Petrem už machři a objevili „díru na trhu“. Odhodili předsudky a oslovili autora DOSového program Cygnus Alfa - to byl tehdy nejpoužívanější software v sociálních službách. Jak dnes Jirka s Petrem sami vzpomínají, byl to velký krok a nechápou, kde vzali tu odvahu a sílu. Ale prý neměli co ztratit a asi vypadali i důvěryhodně, protože ze schůzky odjížděli s dohodou. Začali vytvářet úplně nový informační systém ve Windows a vstoupili na trh sociálních služeb.

 3. 2006 – Velká rodina a malý byt

  IReSoft začal rychle růst. První kanceláře jsme měli ve 100metrovém bytě na ul. Křídlovické, kde byly celkem 3 pokoje. V původní ložnici pracovalo pět programátorů, dětský pokoj obývali obchodníci, na chodbě seděli čtyři konzultanti s asistentkou a v obýváku, který zároveň sloužil jako jednací místnost, seděl Jirka. Byli jsme taková velká rodina v malém bytě.

 4. 2009 – Jdeme dobýt Slovensko

  Přestěhovali jsme se na ulici Cejl, kde jsme až do dneška. Začínali jsme na jednom patře, zhruba 500 m2. Už jsme nemuseli bojovat o jeden záchod a ani skladovat docházkové čtečky ve vaně. Moderní kanceláře nám hodně zpříjemnily život a měli jsme prostor se nadechnout. Dařilo se nám získávat nové zákazníky, začali jsme vyvíjet další informační systémy ORION, CYGNUS 2, IZIO a rozšířili se na Slovensko.

 5. 2014 – Rosteme. Je nás 50

  Během pár let jsme vyrostli na 50 lidí a rozrostli se na dvě patra a 1200 m2. Co ale bylo největší změnou? Jirka, náš leader a zakladatel říká: „Bylo na čase, abych si uvědomil, že největší brzdou v dalším rozvoji firmy jsem já sám :). Do té doby jsem firmu řídil direktivně, všechno jsem schvaloval, kontroloval a skoro každého úkoloval. Takový centrální mozek firmy rozdávající rady, bohužel přetížený a ne moc efektivní. Na konci roku jsem se proto rozhodl pro zásadní a vítanou změnu a sestoupil z vrcholu mezi lidi. Začal jsem lidem více věřit a dal jim možnost podílet se na dalším vývoji a směřování IReSoftu. Od té doby máme u nás kruhové vedení a plochou dvouúrovňovou strukturu.“


  Kdyby tě zajímal celý Jirkův příběh koukni na video. Fakt to stojí za to a klobouk dolů před takovým „obnažením se“ :). Tohle chce hodně odvahy a sebeuvědomnění...

  video youtube

 6. 2015 – Důvěra, rozvoj, naslouchání

  V průběhu času se 14 z nás naučilo koučovat a rozhodli jsme se lidi v týmech více vést a méně řídit. Důvěra, osobní rozvoj a naslouchání se postupně prolnuly celým IReSoftem. Lidé začali růst a stali se svobodnějšími ve svém rozhodování. Zvědomili jsme si hodnoty, které nás drží při sobě, zjistili jsme, co jsou naše silné stránky a vydali jsme náš první IReBook.

 7. 2016 – Prohlubujeme firemní kulturu

  IReSoft se stále posouvá v myšlení dál a rozhodli jsme se, že se staneme svobodnou firmou. Zavedli jsme ROWE (Results Only Work Environment), experimentujeme s projektem "20 % času na vlastní projekty", rozjíždíme hackatony, máme Chief Happiness Officera a třeba místo docházkové čtečky používáme náladometr. Baví nás vylepšovat nejen naši firemní kulturu, ale i prostředí, ve kterém trávíme náš čas. Proto máme kromě klasického fotbálku třeba ping-pongový stůl, útulnou knihovnu nebo ledničku s jídlem a pitím pro doplnění energie.

 8. 2017 – Nekončíme. Naopak…

  Kam dál? Je na čase vyrazit do světa a ukázat dalším firmám, že to jde dělat i jinak :).


Naše vedeníFotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft
Fotogalerie IReSoft


Skutečné příběhy iresofťáků

Peter Kubín

Kdyby se mě někdo zeptal, co pro mě znamená IReSoft, možná bych ani nepoužil slova jako práce nebo zaměstnání, ale spíše přátelé, možná i rodina. Ale co pro mě opravdu znamená? Výzvu, kterou jsem přijal. Šanci, které jsem se chopil. Jako plavčík na lodi, která pluje po širém moři. Někdy bojuje s těžkou bouří a zuřícími živly, jindy odpočívá v modré laguně. Zažívá ostré vzpoury i divoké nájezdy. Dá šanci vyniknout, postaví se za tebe. Jsem rád, že jsem toho všeho součástí, že mám své místo na lodi. Vím, že něco znamenám. Vím, že mě tu mají rádi. Stojí za mnou a já vždy budu stát za nimi. Protože to, co je někde nesplnitelný sen, to se zde stává skutečností. Šel jsem za svým snem. Snem o práci, která by mi pomáhala růst, která by mi pomohla se v životě posunout dál, která by naslouchala mým potřebám. A našel jsem. Díky ní teď mohu dělat to, co mě baví. Být tam, kde mě to těší. A žít život, který jsem si vždycky přál. Díky ní mám teď rodiny rovnou dvě.

Peter Kubín Konzultant
Součást týmu 6 let a 9 měsíců

Jirka Koutny

Za poslední rok jsme se chytili tolika příležitostí, že IReBook by mohl být jen o nich. Nastartovali jsme změnu! Tady jsou tři témata, se kterými se chci letos podělit…kvůli každému z nich mi dává smysl tady být. Postavili jsme tradiční model docházky do zaměstnání vzhůru nohama. Přestalo být důležité, kdy a kde sedím. Důležité začalo být, co dělám, proč to dělám a jestli je to opravdu to, co dělat chci. Myslím, že tady většina iresofťáků nehledá hezké místo pro práci, ale hledá místo, kde si pracovní život můžou udělat hezkým. Rozhodně dnes odvádíme lepší práci, než před rokem. Mnohem lepší práci ve všech ohledech. Za další rok budeme dělat zase o pořádný kus lepší práci, než dnes. Je jisté, že to tak bude. Ale to už mi nestačí, chci víc. Cítím, že máme potenciál nastartovat ještě mnohem větší tempo…

Jirka Koutný Programátor
Součást týmu 4 roky a 3 měsíce

Pavel Šrotíř

Ahoj :). Rok 2016 byl v práci plný změn, hledání způsobů, milých i nemilých překvapení, čísel a emocí, a můj soukromý život zase ve znamení ztrát a nebyl pro mě zrovna jednoduchý. A občas jsem to nedělal jednoduché ani všem kolem sebe. Takže lidi sorry :). Nicméně to mě i nás všechny v IReSoftu posunulo zase o kus dál. Alespoň mě to tak teď připadá a věřím tomu. Příspěvek do IReBooku píšu zase po roce, což znamená, že bez ohledu na to všechno si v IReSoftu užívám už devátý rok. Užívám… Vážně :). Není to pro mě totiž jen práce. To, co děláme, jak to děláme a pro koho to děláme mě dává smysl. Jsem přesvědčený, že pomáháme zjednodušit jiným lidem práci. Baví mě to. Mám dostatečnou míru svobody a není to stereotyp. Když je to potřeba, mám se na koho obrátit. Mám tady přátele a jsem součástí skvělého týmu.

Pavel Šrotíř Obchodní konzultant
Součást týmu 8 let a 8 měsíců

Milan Nedoma

Nechápu to. Jak mohou mít ten pozitivní přístup a nabízet svobodu někomu, kdo je vázán na otvírací dobu? Proč mě slibují volnost, když nevidím prostor, kdy bych ji čerpal? Svou práci přeci dělám dobře a nechci mít na svědomí to, jak hospodařím s pracovním časem. Chci být dobrý zaměstnanec, chci dělat jen to co se mi řekne, protože to umím. Nejsem zkostnatělý - rád se cokoli naučím, změním postup, přijmu nové věci, ale nechci nikomu (ani sobě) šéfovat a zodpovídat za to… Děsně dlouho mi trvalo, než jsem pochopil, že volnost není povinná a že si z ní mohu ukrojit, kolik potřebuju. A stejně tak dlouho jsem nevěřil, že skutečně nebude nikdo z firmy, kdo bude mou náplň dne kontrolovat. Co si budeme povídat, v našich zeměpisných šířkách je hodně nestandardní, že byste si mohli dělat v práci co chcete. Setkal se den se dnem, měsíc s měsícem a já zpětně zjišťuju, že si ukrajuji z pomyslného koláče volnosti ten největší kus ze všech. Mám možnost na služební cestu jet nebo nejet. Já sám si řeknu, kdy tam dojedu a kdo tam bude. Nadále dělám to, co umím, jen to můžu dělat, kdy chci. Domluvený termín s klientem je pro mne pořád na prvním místě, ale jeho stanovení je plně v mé moci. A když řeknu, že k nim nejedu, že to uděláme na dálku, tak si za to zodpovídám. Super. Jediná otázka mi zůstala: jak může bez zodpovědnosti a následně získané svobody vůbec někdo žít?

Milan Nedoma Obchodní konzultant
Součást týmu 7 let a 7 měsíců

Jan Haša

Čau čtenáři, máš se? Budem si tykat, OK? My si v IReSoftu „Vy“ neříkáme :-P. Jinak dík, že jsi se se čtením dostal až ke mně. Něco ti řeknu – tady je to vážně mazec :). Myslíš, že přeháním? Tak si přečti můj příběh: Konzultant uživatelské podpory. Obchodní konzultant. Projektový manažer. Kreativec. Tyto čtyři pozice ukazují mou cestu IReSoftem – firmou, která ocenila moje nápady a dala mi možnost se realizovat. Po pěti letech jsem si v IReSoftu vytvořil svou vlastní pozici kreativce, která je spíše mým koníčkem než prací. Zíráš, co? :) Nabídl jsem firmě své zkušenosti s fotografováním a natáčením videí, přihlásil se do projektu, kde mi bylo umožněno pracovat na svém nápadu, a dnes se chodím do práce bavit a vzdělávat. A to jen díky tomu, že jsem se nebál vystoupit z řady. To o své práci asi může říct málokdo, ale já to zažívám dnes a denně. A co bys řekl ... patřičně si to užívám :)! Tak co, zamlouvá se ti to? Na IReSoftu se mi nejvíce líbí ta atmosféra, která tu panuje. Žádnej korporátní bullshit a podobný nesmysly zde nenajdeš. Jsme tým. To slovo zde neznamená jen skupinku zaměstnanců, ale partu kamarádů, která táhne za jeden provaz a nenechá tě pozadu. Umíme si to patřičně užít, ale taky pořádně zamakat, jsme totiž FAKT dobří v tom, co děláme! Těžko se to popisuje… Zní ti to jako SCI-FI? Tak se k nám stav, třeba přímo za mnou, a já ti to rád řeknu osobně :).

Jan Haša Kreativec
Součást týmu 4 roky a 9 měsíců

Jana Smržová

Je spousta věcí, co se za tento rok změnilo. Nejvíce je vidět, že jsme zapracovali na zútulnění naší firmy a zpříjemnění pracovního prostředí. Se společnými akcemi se roztrhl pytel. Je to tím, že naše „Štěstěna“ se s „Office týmem“ činili a máme velkou radost, že je máme :). Jsme také více vidět na sociálních sítích a píše se o nás ve specializovaných článcích. Myslím, že o novém způsobu prezentací našich produktů sociálních služeb si posluchači budou dlouho povídat. A naši stávající zákazníci jsou jistě nadšeni ze spousty videonávodů pro práci s programem a například také novým projektem Cygnus akademie, který letos odstartoval. Tento rok přinesl spoustu bezva změn pro spoustu lidiček. Jen tak dál můj IReSofte!

Jana Smržová Programátor
Součást týmu 7 let a 9 měsíců

Eliška Graciasová

Z usměvavé spojovatelky – expertkou na iresoftí talenty (úsměv stále zůstal). Stát se expertkou na iresoftí talenty pro mě bylo obrovskou výzvou, ale zároveň také vstup do neznáma. Jediný pevný bod, který jsem v té době měla, byly teoretické znalosti v oblasti osobnosti člověka, víra v sebe, že to dokážu a potom to nejdůležitější - “IReSoft“. Díky podpoře, kterou mi na mé cestě po celou dobu byli Lucka (naše office manažerka) a Jirka (ten, co vede ty, co vedou) můžu říct, že se ze mě stal expert na iresoftí talenty. Expert, který se má neustále co učit a který má nepopsatelný pocit z toho, když vidí, jak člověk, se kterým se na začátku díky pohovorům poznával, zapadl do kolektivu a stal se z něj iresofťák. Takže mám pořád důvod se smát :).

Eliška Graciasová Expertka na iresoftí talenty
Součást týmu 5 let a 3 měsíce

Jakub Krejčíř

Zdravím všechny. Krásně to utíká, jelikož s firmou IReSoft už spolupracuji více jak rok a stále mám obrovskou chuť jít dál. Je vidět, že firma se neustále vyvíjí a mění, což bylo za minulý rok vidět také na změnách v našem týmu, které byly podle mne změny k lepšímu. Je až k neuvěření, kolik se toho ve firmě za tento rok stalo. Některým změnám jsem ze začátku nemohl úplně přijít na chuť, ale kupodivu většina byla nakonec super. Dokonce se změnil i celkový přístup k produktům a nyní půjdeme na zahraniční trh! Tohle je pro mne úžasná výzva, kterou vítám a věřím že nám to prostě vyjde. Takže za mě: „Jen tak dál IReSofte“.

Jakub Krejčíř Obchodní konzultant
Součást týmu 1 rok a 2 měsíce

Jarek Stehlík

Když jsem před lety do IReSoftu nastoupil, byla to malinká firmička o pár lidech s kancelářemi v bytě o třech místnostech. Od začátku se mi líbilo úzké propojení mezi vedením, obchodem, podporou a vývojem a zájem na společném řešení problémů. Dnes máme kolem 80 zaměstnanců a několikanásobně větší prostory, ale atmosféra spolupráce z malého bytu nám naštěstí zůstala. I po letech mě to baví především proto, že můžu ovlivňovat a podílet se na věcech, které s mou prací souvisí třeba jen nepřímo. Také je zde výborná parta kamarádů, na které se můžu spolehnout, že pokud je požádám o radu, tak mi vždycky rádi pomůžou. A samozřejmě nesmím zapomenout na krásné prostředí (když teda pominu, že jsme na Cejlu ;-).

Jarek Stehlík Obchodní konzultant
Součást týmu 9 let a 6 měsíců

Pavel Martinek (Pavlík)

5 let v IReSoftu je dlouhý čas. Vděčím IReSoftu za pracovní příležitost a trpělivost, abych mohl ukázat svoje schopnosti. A vím, že začátky nebyly jednoduché. Ale oni tu trpělivost měli. IReSoft pro mě znamená skvělou partu lidí, kolegů, přátel, kteří táhnou za společný provaz. Z pohledu produktů a služeb je to skupina nadšených lidí, kteří se snaží udělat maximum pro naše současné a potenciální klienty, pro kolegy. Je skvělý pocit být toho součástí. Ale není to jen skvělá parta lidí, ale je to také svoboda spojená s odpovědností, což nelze nikdy uskutečnit bez vzájemné důvěry. Proto jsem už 5 let hrdým členem IReSoftu.

Pavel Martinek (Pavlík) Programátor
Součást týmu 5 let a 9 měsíců

Honza Drybčák

V minulém, a pro naši Iresoftí rodinku premiérovém, vydání knihy plné našich fotek a zajímavých a vtipných příběhů, se rok s rokem sešel a máme tu verzi 2016. Co se pro mě osobně změnilo je to, že jsem poznal mnohem více zařízení v sociálních službách a jejich pracovníků osobně a největší radost mi udělaly dvě pochvaly, které jsem dostal přímo od dvou paní ředitelek ze zařízení. Uvědomil jsem si, že je stále co zlepšovat nejen uvnitř sebe, ale také v tom, co já mohu zákazníkovi předat a pokud chci být stále lepší a lepší, tak je potřeba jít cestou, kterou jsem já již našel a jsem na to i řádně pyšnej . IReSoft pro mne znamená kus života, spoustu píle a kvalitně odvedený kus práce, kterou chci pomáhat nejen sobě, ale hlavně ostatním. Je to součást i mého osobního života. Když se tak jednoho dne sušíte ručníkem po hezkém slunečném dni plném koupání a zábavy u vašeho oblíbeného rybníka a vidíte, jak si vaše přítelkyně čte IReBook 2015 v kufru auta a směje se vašemu příspěvku, že okamžitě poznala, že je psán vámi, tak si rázem uvědomíte, že ji na oplátku zveřejníte v příspěvku ve vydání 2016 :).

Smysl pracovat ve svobodné firmě je asi sen každého, kdo strávil stejně jako já 5 a více let poslouchám každodenních nesmyslných zákazů a příkazů ve společnosti čítající okolo 5000 zaměstnanců, kde jste pouze číslo v evidenci, v obřím kolosu, kde slovo rodina vyslovíte, nebo si jen představíte pouze při cestě z práce domů, což je pro mě nyní nepředstavitelné a moc si vážím toho, co cítím a vnímám já právě teď.

Honza Drybčák Konzultant
Součást týmu 1 rok a 9 měsíců

Tom Slouka

Další rok v IReSoftu. Loni, v první firemní knize, jsem psal o tom, jak vypadala moje práce od nástupu po konec 2015. Další rok, další book, další krok. Co se tedy stalo letos? Moje pracovní pozice, náplň práce ani její množství se nezměnilo. Co se změnilo je přístup firmy. Teď mám větší prostor pro svoje nápady. Přicházení s novými nápady a vylepšeními je podporováno, spíš i očekáváno. Pár mých známých se mi svěřovalo s tím, jak strašně těžké je cokoliv v jejich firmách změnit. U nás to jde snadno. Mám nápad, jdu za šéfem, probereme to, když se mu nápad líbí (nebo když seženu dost lidí, co nápad podpoří, pokud se šéfovi nelíbí), tak řekne: "OK, můžeš to udělat". Pak už jen probíráme technické detaily a já realizuji zlepšovák. Kdy to dělám je na mě. Zda to dělám sám, nebo to přehodím na někoho jiného je taky na mě. Volnost nemám jen v tom, jaké zlepšováky se budou dělat. Vůbec, mám dojem, že se nám z firmy stává mraveniště. Vedoucí neřídí kdo, kdy, kam půjde a co, kdy, kde a s kým bude dělat. Mám svou pozici, mám určenu svou úlohu a zbytek je moje věc. Rozhodně to není pro každého, ale mě se to líbí.

Tom Slouka IT konzultant
Součást týmu 5 let a 9 měsíců

Zaujali jsme tě?

Chtěl/a by ses nás na něco zeptat? Líbí se ti naše příběhy? Chtěl/a bys být součástí naší značky?

Chci se zeptat

Mgr. Eliška Graciasová
Expert na iresoftí talenty
Rozuměj: Personalistka

graciasova@iresoft.cz
+ 420 775 090 689

Chci se stavit na sušenku

Napiš nám nebo zavolej, kdy se ti to hodí. Rádi ti ukážeme naši „kuchyň“!

chcizazit@iresoft.cz
+420 775 090 689

Chci vědět víc

Podívej se na náš profil na tržišti firemních kultur.

COCUMA.CZPridej

Chceš si přečíst všechny příběhy?

Loňských IReBooků jsme rozdali 2000 a už bohužel nejsou k mání! Ale nezoufej a rovnou si napiš o nový. Dozvíš se, jaké máme hodnoty, jaká je u nás firemní kultura a na fotkách zjistíš, co všechno jsme loni zažili. Jo a samozřejmě nechybí nové příběhy skutečných iresofťáků. Bez cenzury :)

 Nevyplnili jste povinné pole.

Dej nám svůj mejl a číslo. Domluvíme se, kam ho chceš poslat.